endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

portfel
Porady

Czy portfel to dobry prezent?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można kupić portfel na prezent. Jeśli i Ty rozważasz taką opcję, musisz wiedzieć, że jest ona całkiem dobra. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to przydatne i funkcjonalne akcesorium. Współczesne portfele pełnią również rolę atrakcyjnych wizualnie dodatków. Przy wyborze musisz jednak zwrócić uwagę na rozmaite kryteria. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że osoba, którą zamierzasz obdarować, będzie zadowolona. 

Zwróć uwagę na rozmiar

Bez względu na to, czy kupujesz portfel damski na prezent czy męski, musisz pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru. W dużej mierze zależy on oczywiście od preferencji i potrzeb osoby, która ma zostać obdarowana. Dobrze byłoby więc je poznać. Możesz zrobić to poprzez obserwację codziennych zwyczajów bliskiej Ci osoby. Jeśli Twoja mama, przyjaciółka lub siostra nosi na co dzień niewielkich rozmiarów torebkę, najlepszym wyborem będzie portfel o małych wymiarach. Jeżeli jednak kobieta, której chcesz wręczyć podarunek, nie rozstaje się z dużymi torbami, model może mieć spory rozmiar. W przypadku portfelu męskiego na prezent zdecydowanie lepiej będzie postawić na kompaktowy produkt. Panowie rzadko noszą bowiem przy sobie duże torby, zwłaszcza na co dzień. Portfele wolą trzymać w kieszeni ulubionych dżinsów. 

Postaw na odpowiedni kolor i kształt 

Na pewno nie powinieneś zastanawiać się nad tym, czy kupuje się portfel na prezent, bo jest to naprawdę bardzo dobry i jednocześnie praktyczny podarunek. Niemniej jednak musisz zastanowić się nad jego kolorem i kształtem. Jeżeli podoba Ci się czerwony portfel na prezent, przesądy powinny być Ci znane. Dość powszechnie uważa się bowiem, że dodatek o tej barwie przynoszą szczęście finansowe. Jeśli więc chcesz, aby bliskiej Ci osobie nie zabrakło pieniędzy, portfel w kolorze czerwieni będzie naprawdę strzałem w dziesiątkę. Wiele osób nie przepada jednak za tą barwą. Wydaje się więc, że przy wyborze koloru należy brać pod uwagę przede wszystkim preferencje osoby, która ma zostać obdarowana. Niektórym do gustu przypadnie błękitny portfel, a innym spodobać się może dodatek o barwie klasycznej czerni. Musisz także zastanowić się nad tym, jaki powinien być jego kształt. Miłośnikom klasycznych rozwiązań do gustu na pewno przypadną portfele o prostokątnym kształcie. Alternatywą dla nich mogą być jednak modele w kształcie podkowy, która zgodnie z przesądami także zapewnia powodzenie finansowe.

Z jakiego materiału powinien być wykonany portfel?

Jeżeli decydujesz się na zakup portfela na prezent, musisz zastanowić się nad materiałem, z którego będzie wykonany. Wydaje się, że najlepszy podarunek stanowi męski bądź damski portfel skórzany. Materiał ten cechuje się bowiem niesamowitą wytrzymałością oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Na tym jednak nie koniec jej zalet. Skórzana galanteria prezentuje się bowiem niezwykle atrakcyjnie pod względem wizualnym. Portfele wykonane z tego materiału są eleganckie oraz pasują do niemal każdej stylizacji. Mają szansę przypaść do gustu zarówno panom, jak i przedstawicielkom płci pięknej. Nie powinieneś jednak zapominać o tym, że portfele ze skóry są dosyć drogie, jednak mają one szansę posłużyć osobie obdarowanej przez naprawdę długie lata. Jeżeli Twój bliski jest weganinem, może czuć się urażony portfelem wykonanym z tego tworzywa. Wówczas nie pozostaje Ci nic innego, jak znaleźć dodatek wykonany z innego materiału. Może być to tak zwana skóra ekologiczna.

Wybierając portfel na prezent, dobrze byłoby porównać ze sobą poszczególne oferty. Odwiedź zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne. Dzięki przejrzeniu dużej ilości ofert na pewno uda Ci się znaleźć akcesorium atrakcyjne pod względem cenowym oraz jakościowym. Postaraj się o to, aby portfel jak najpiękniej zapakować. Możesz wykorzystać do tego celu papier prezentowy bądź niewielkich rozmiarów pudełko. Jeśli wierzysz w przesądy, w portfelu umieść drobne monety, które przyniosą szczęście.