endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

pregnant
Porady

Koszule do karmienia i porodu – czym sie wyrózniają?

Nie da się ukryć, że posiadanie dziecka to z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych rzeczy przez niejedną parę. Wielu przyszłych rodziców robi więc wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do nadejścia potomka. Konieczne jest przede wszystkim zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria, które znacznie ułatwią wykonywanie czynności przy małym dziecku. Jednym z nich są koszule do karmienia i porodu. Ta funkcjonalna odzież z pewnością niejednej mamie ułatwi przejście porodu oraz późniejsze karmienie dziecka.

Koszule do porodu — czym się wyróżniają?

Wiele przyszłych mam może zadawać sobie pytanie, jaka powinna być ich koszula do porodu. Przede wszystkim jest ona bardzo praktyczna. Odzież posiadająca rozpięcie na plecach to bardzo duże ułatwienie dla lekarzy oraz pielęgniarek, jeżeli zajdzie konieczność podania znieczulenia w okolicach kręgosłupa. Z kolei rozpięcie z przodu ułatwia kangurowanie zaraz po porodzie, a w sytuacjach kryzysowych ułatwi lekarzowi przeprowadzenie cesarskiego cięcia.

Ważne jest również, aby koszula do porodu miała odpowiednią długość. Nie powinna ona sięgać poniżej kolan, z drugiej strony powinna zakrywać ciało do połowy ud. Dzięki temu taka odzież zasłoni miejsca intymne, dzięki czemu kobieta będzie mogła czuć się swobodniej. Odpowiednia długość ma także bardzo duże znaczenie podczas samego porodu. Zbyt długa koszula może utrudniać lekarzowi i pielęgniarkom wykonywanie swoich obowiązków. Duże znaczenie ma także odpowiednia długość rękawów, szczególnie w przypadku konieczności podania pacjentce kroplówki z oksytocyną.

Koszula do karmienia — jaka powinna być?

W sytuacji, gdy nowo upieczona mam decyduje się na karmienie piersią, powinna ona zaopatrzyć się w praktyczne koszule do karmienia. Taka odzież jest niezwykle funkcjonalna. Posiada ona specjalne rozpięcie w okolicach dekoltu. Dzięki temu mama może bardzo szybko i komfortowo nakarmić swoją pociechę piersią. Ponadto specjalny krój zapewnia kobiecie komfort fizyczny oraz psychiczny, bowiem całą czynność może przeprowadzić bez poczucia skrępowania.

Wszystko dzięki specjalnie zaprojektowanej odzieży, która pozwala na szybkie i bezproblemowe karmienie niemowlęcia. Jest to także bardzo duże ułatwienie dla kobiety. Nie musi ona bowiem podnosić do góry całej piżamy, a wystarczy, że rozepnie kilka guzików w okolicach dekoltu. Ponadto taka koszula świetnie sprawdzi się w okresie kangurowania. Jest to szczególnie ważne w przypadku wcześniaków, które tym bardziej potrzebują kontaktu ze skórą mamy.

Koszule do karmienia i porodu — na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępne jest obecnie wiele koszul, które różnią się między sobą fasonami, kolorami, a także funkcjonalnymi dodatkami. Jak więc wybrać tę najlepszą? Bardzo ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana koszula. Poród to ogromny wysiłek dla kobiety. Warto więc zdecydować się na koszulę wykonaną z bawełny, która świetnie przepuszcza powietrze i jest niezwykle komfortowa.

Warto również zdecydować się na koszule do porodu, które posiadają elastan. Jest to syntetyczne włókno charakteryzujące się bardzo dużą rozciągliwością. Dzięki temu dodatkowi kobieta będzie czuła się bardziej komfortowo, a jej ciążowy brzuch nie będzie opinany. Ważne jest również, aby koszula miała odpowiednią długość, zarówno na dole, jak i na rękawach. Dobranie odpowiedniej odzieży ułatwi pracę pielęgniarkom oraz lekarzom. Warto również zdecydować się na koszule posiadają liczne udogodnienia, takie jak możliwość rozpinania jej na całej długości.

Koszule do karmienia i porodu — gdzie kupić?

Wiele przyszłych mam może zastanawiać się, gdzie najlepiej jest kupić koszule do karmienia i porodu. Na stronie https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/koszule-do-karmienia/koszule-do-karmienia-rozpinane można znaleźć bardzo szeroki i bogaty asortyment tego typu odzieży. Są one niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Ponadto szeroki wybór wzorów oraz fasonów sprawia, że każda kobieta oczekująca potomka znajdzie tu coś dla siebie.