endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

karma
Porady

Karma hypoalergiczna – czym się charakteryzuje i czy warto ją kupić?

Zwierzęta domowe są wiernymi przyjaciółmi ludzi. Dlatego świadomi właściciele psów, kotów i innych pupili chcą dla nich wszystkiego, co najlepsze. Aby zapewnić zwierzakom prawidłowy komfort życia, trzeba zadbać o ich dietę. Posiłki, tak samo jak w przypadku ludzi, powinny być przygotowywane z najlepszej jakości składników. Co jeśli zwierzę cierpi po zjedzeniu wysokojakościowej karmy?

Uczulenie – nie tylko ludzka przypadłość

Zwierzęta nie potrafią mówić. Jest to kwestia bezsporna. Większość z nich jednak rewelacyjnie komunikuję się z ludźmi. Jeżeli pupil zawsze pierwszy zjawia się koło lodówki, sygnalizuje, że jest głodny. Chcąc wyjść na spacer, pies zazwyczaj drapie w drzwi. Kiedy źle się czuje, jego zachowanie ulega totalnej zmianie. Gdy zwierzę staje się osowiałe, traci zainteresowanie zabawą lub przestaje spożywać posiłki, z pewnością coś mu dolega. Jak rozpoznać, że nasz czworonożny przyjaciel cierpi na alergię pokarmową?

Objawy alergii pokarmowych u zwierząt:

  • wymioty
  • biegunka
  • brak apetytu
  • osowiałość
  • łysienie

Są to symptomy, które człowiek bez wiedzy medycznej jest w stanie zauważyć. Te niepokojące objawy powinny skłonić Cię do wizyty u weterynarza. Uczulenia u zwierząt występują równie często, jak u ludzi. Choć mogą dotyczyć różnych substancji, najczęściej związane są z spożywanymi pokarmami. Nie bagatelizuj zachowania swojego zwierzaka. W ten sposób chce on Ci przekazać, że cierpi. Tylko Ty możesz mu pomóc.

Czym jest karma hypoalergiczna?

Karma hypoalergiczna dla kota w sklepie vet-shop.pl, to rodzaj karmy, której skład jest znacznie okrojony. Wśród składników takich pokarmów nie znajdziemy rzeczy, które najczęściej wywołują alergie pokarmowe u zwierząt. Niestety żadne przepisy nie regulują substancji, ani jakości składników. Dlatego przed zakupem karmy, upewnij się, że nie ma w niej produktów, które mogą uczulić Twojego pupila. Nieuczciwi producenci wciąż wprowadzają na rynek karmy, które wyłącznie z nazwy są hypoalergiczne. Niestety brak restrykcji normujących skład odbijają się na zdrowiu zwierząt. Nieświadomy właściciel, w trosce o swojego przyjaciela sięgnie po produkt, który wcale nie musi być dobry. Karma hypoalergiczna powinna być dobrana indywidualnie. Potrzeby zwierząt są najważniejsze. Po konsultacji z weterynarzem zapytaj jaki produkt poleca i sprawdź jego opinie wśród miłośników zwierząt.

Jaką karmę hypoalergiczną wybrać?

Karma dla zwierząt zawsze powinna być przygotowywana z wysokiej jakości produktów. W jej składzie powinna znajdować się minimalna ilość zbóż i wypełniaczy. Większość czworonogów, to mięsożercy. Daj zatem swojemu psu to, czego potrzebuje jego organizm. Jeżeli znasz składnik, na który uczulony jest Twój przyjaciel, sprawdź, czy nie ma go w składzie produktu, który chcesz wybrać. Karmy hypoalergiczne składają się w większości z białka. Jego pochodzenie powinno być jasno określone na etykiecie.

Czy warto kupować karmę hypoalergiczną?

Jeżeli Twoje zwierzę nie cierpi na alergię pokarmową, to nie. Zadbaj wyłącznie, by jego pożywienie było odpowiednio skomponowane i dostarczało mu wszelkich, niezbędnych wartości odżywczych. W przypadku zwierząt cierpiących na uczulenia bezapelacyjnie warto zainwestować w karmę hypoalergiczną. Serwując mu jedzenie, które nie będzie dostosowane do jego potrzeb, przyczynisz się do jego cierpienia. Zaoszczędź więc bólu swojemu przyjacielowi. Zdrowy pies odwdzięczy Ci się z nawiązką. Czworonóg to najlepszy przyjaciel i członek rodziny. Dbaj więc o niego z taką samą czułością, jak o brata, wujka, czy mamę. Pamiętaj, że jeśli pies nie będzie jadł, może to prowadzić do innych schorzeń. W efekcie zwierzę będzie się męczyć, a ostatecznie jego żywot może być znacznie krótszy.

Alergia pokarmowa wyłącznie u psów?

Wśród zwierząt, to właśnie psy najczęściej zostają dotknięte alergiami pokarmowymi. Nie oznacza to jednak, że przedstawiciele innych gatunków, nie mogą mieć uczuleń. Zdarza się to jednak bardzo rzadko. W przypadku gryzoni, czy innych małych, domowych pupili jest również ciężkie do rozpoznania.