endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

stretch
Porady

Co to jest folia stretch?

Folia stretch to polietylen, czyli woskowa masa opracowana przez Michela Perrina, która w późniejszym czasie stała się podstawą przemysłowej produkcji. Jest stosowana w przedsiębiorstwach przemysłowych, magazynowaniu, a także w sklepach internetowych. Przydaje się również w życiu codziennym – w domach, mieszkaniach, w warsztatach. Jednak głównym jej zastosowaniem jest transport, w którym zapewnia stabilność przesyłce, szczególnie jeśli chodzi o palety. Pakowane są w nią ładunki o znacznej wadze, np. materiały budowlane, płytki, elementy mebli. Gęstą folię można stosować w budownictwie do tymczasowego zamykania otworów okiennych. Pełni funkcję opakowań podczas przeprowadzki lub transportu.

W firmach kurierskich pomaga w spakowaniu paczek w całość i bezpiecznym dostarczeniu paczki do odbiorcy. Idealnie przywiera do owijanych przedmiotów i posiada właściwości wodoodporne – chroni przed zanieczyszczeniami i czynnikami atmosferycznymi. W ten sposób można zabezpieczyć towar każdej wielkości. Pomaga również w trakcie remontów – zabezpiecza meble przy malowaniu i stosuje się ją jako zabezpieczenie niewielkich roślin ozdobnych, drzew i krzewów. Folia stretch pomaga połączyć wiele małych pudełek w jedną dużą paczkę. Ze względu na neutralność chemiczną jest on wykorzystywany w produkcji żywności do pakowania wyrobów spożywczych.

Opakowanie tych produktów folią stretch zabezpiecza je przed zanieczyszczeniem, zapewnia bezpieczeństwo i przedłuża świeżość produktów. Stosuje się ją również do porcjowania produktów spożywczych podczas ich mrożenia – folia wówczas nie traci swoich właściwości. Folia ma szerokie zastosowanie także w rolnictwie, bowiem pakowane są w nią bele siana. W tym celu opracowano specjalną folię, która pozwala zachować siano przez całą zimę. Można ją użyć również do budowy małych szklarni.

Rodzaje folii strech

Na rynku znajduje się kilka rodzajów folii, a każdy z nich ma inne przeznaczenie:

  1. Ręczne folie polietylenowe:

– czarna folia stretch – jest elastyczna i odporna na przetarcia, dzięki niej uzyskamy lepszą stabilizację ładunku;

– folia transparentna – jest przeźroczysta, co ułatwia kontrolę, jest solidna, używana jest w transportach spożywczych, halach magazynowych i hurtowniach, odpowiednia jest dla różnego rodzaju palet;

  1. Maszynowe folie stretch:

– folia przezroczysta – wytrzymała na przetarcia nawet przy produktach o ostrych krawędziach, idealnie przylega do towaru;

– folia kolorowa – używana tam, gdzie jest potrzeba zakrycia towaru.

Właściwości folii stretch

Folie polimerowe mają szerokie zastosowanie i posiadają nieszablonowe właściwości. Jej niewątpliwa zaletą jest to, że może łatwo powrócić do poprzedniego stanu. Kolejną cechą jest jej przyczepność – zapewnia ona ochronę przed wnikaniem wody, brudu oraz innymi niepożądanymi wpływami. Posiada ona wysoką odporność na uszkodzenia, również zarysowania i przebicia, co oznacza, że zapakowany produkt będzie dobrze zachowany. Jej brak przezroczystości nadają produktowi wyjątkowe właściwości ochronne. Dodatkowo folia stretch jest w stanie bezpiecznie przymocować zapakowany towar, co jest szczególnie istotne przy transporcie palet. Dzięki czemu przewóz towaru jest bezpieczniejszy. Jest również znakomicie odporna na zmiany temperatury, co umożliwia jej wykorzystanie w każdych warunkach atmosferycznych. Powyższe właściwości sprawiają, że folia jest powszechnie stosowana.

Folia stretch – co to?

Folia stretch jest uniwersalna. Stosuje się ją do stabilizowania i ochrony produktów podczas pakowania i transportowania. Są w nią pakowane nie tylko drobne przesyłki, ale również palety. A oto jej zalety w pigułce:

– łatwa w użyciu,

– odporna na zaparowanie, rozciąganie, uszkodzenia, przebicie, wilgoć, brud i warunki atmosferyczne,

– zwarta,

– gwarantuje ochronę zapakowanych produktów i ich bezpieczeństwo,

– neutralna chemicznie i biologicznie,

– niska cena.

Folia stretch producent

W samej Polsce producentów folii stretch jest nie wiele. Posiadają oni bezkonkurencyjne rozwiązania w zakresie produkcji opakowań. Dbają oni o zadowolenie klientów, posiadając szeroki wybór produktów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Producent folii stretch jest w stanie zaoferować produkty przystosowane do potrzeb odbiorców. W swojej ofercie posiadają folię nie tylko wydajną, ale również ekologiczną.