endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

samochód
Porady

Ile kosztuje sprowadzenie auta ze Szwecji?

W poniższym artykule wyjaśnimy, z czego wynika rosnąca popularność sprowadzania aut zza granicy. Za przykład kierunku, który obierają Polacy, weźmiemy Szwecję, wskażemy między innymi, jaki jest koszt sprowadzenia auta właśnie z tego kraju. 

Popularność sprowadzania aut z zagranicy

Ostatnie lata to prawdziwy rozkwit branży, która zajmuje się sprowadzaniem samochodów zza granicy. Zastanawiasz się, co składa się na tak ogromną popularność tej usługi? Przedstawiamy Ci kilka powód, które mają ogromne znaczenie: 

  • spełnienie motoryzacyjnych marzeń. Niestety część aut po prostu nie jest dostępna w polskich salonach, w związku z czym jedyną opcją jest ich zakup z rynku wtórnego lub właśnie sprowadzenie go z kraju gdzie jest powszechnie dostępny. 
  • cena. Nie ma co ukrywać – samochody w wielu krajach są zwyczajnie tańsze od ceny dostępnej w Polsce. Nawet po doliczeniu wszystkich opłat związanych ze sprowadzeniem auta, może ono wyjść zdecydowanie bardziej korzystnie. 
  • lepszy stan techniczny auta. Z czego to wynika? Na przykład w Niemczech infrastruktura jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż w Polsce. W efekcie samochody są zdecydowanie mniej eksploatowane, nawet w przypadku wyższych przebiegów. Niejednokrotnie sprowadzane są więc auta nawet powyżej 250 tys. przebiegu, co w Polsce bardzo często jest nie do pomyślenia. Za granicą jest to tak zwany 'autostradowy przebieg’.

Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach otworzyło się tak wiele firm specjalizujących się w sprowadzaniu aut zza granicy, zajmując się całą usługą kompleksowo, a więc łącznie z wszelką potrzebną i oczywiście przetłumaczoną dokumentacją. Wybór jest wtedy zdecydowanie większy, więc mamy ogromną szansę na to, że znajdziemy swój wymarzony egzemplarz w idealnej konfiguracji oraz jak najlepszym stanie – zarówno tym wizualnym, jak i technicznym.

Czy Szwecja to dobry kierunek do sprowadzenia auta? 

Sprowadzenie auta ze Szwecji to jeden z najczęściej wybieranych przez Klientów kierunków. Jest to rozwiązanie głównie dla osób, którym najbardziej zależy na jak najwyższym stosunku jakości do ceny. W celu podjęcia jak najlepszej decyzji zakupowej warto postawić na sprowadzenie auta ze Szwecji na zamówienie – AUTOTESTO. Będzie to szczególnie dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nie znamy się na motoryzacji. Niestety bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia możemy nie wykryć usterek samochodu. W efekcie moglibyśmy zakupić samochód, który wygląda pięknie, zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz – a stan techniczny może być opłakany. Może być to bardzo zgubne kiedy kupimy auto w dobrej cenie, a okaże się, że drugą taką kwotę będziemy musieli włożyć w naprawy. 

Autotesto to profesjonaliści, którzy pomogą Ci w wybraniu najlepszej możliwej oferty. Zyskasz również pewność, że dany samochód jest wart swojej ceny, a Ty za niego nie przepłacisz. Unikniesz również drogich usterek, które mógłbyś napotkać w trakcie jego użytkowania. 

Koszt sprowadzenia auta ze Szwecji

Jeżeli za kierunek obrałeś sobie wstępnie Szwecję, z pewnością zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje sprowadzenie auta ze Szwecji? Cena zakupu samego samochodu to oczywiście jeszcze nie wszystko. Musimy do tego doliczyć opłaty, których naturalnie nie przeskoczymy. Oprócz znanej wszystkim opłaty za rejestrację należy doliczyć również akcyzę. Wysokość takiej opłaty uzależniona jest między innymi od wielkości silnika sprowadzonego auta. W przypadku aut do 2l – będzie to 3,1% od wartości samochodu. Wśród wersji silnikowych przekraczających 2 litry będzie to aż 18,6 % całej wartości auta! Musimy do tego doliczyć opłaty związane z wystawieniem karty pojazdu, naklejki homologacyjnej oraz wydaniem samych tablic rejestracyjnych. Należy również przetłumaczyć dokument kupna sprzedaży, co również wiąże się z dodatkową opłatą, o której wiele osób nie pamięta. Warto więc powierzyć samochód w ręce firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Dzięki temu zyskamy pewność, że naszą sprawą zajmują się profesjonaliści, osoby z doświadczeniem w tego typu zleceniach.