endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

włosy
Porady

Na czym polega zakwaszanie włosów?

Lśniące, gładkie i zadbane włosy są wizytówką kobiet. Dlatego niemal każda chce mieć piękne kosmyki bez względu na długość, kolor czy gęstość. aby mieć zdrowo wyglądające pukle, należy stosować odpowiednią pielęgnację. Jedną ze skutecznych metod pielęgnacyjnych jest zakwaszanie włosów. Warto więc zapoznać się z tym, co oznacza taki zabieg, na czym polega oraz jak go wykonać.

Co to jest zakwaszanie włosów i na czym polega?

Chociaż coraz więcej kobiet stosuje świadomą pielęgnację, to nie każda wie, co to jest zakwaszanie włosów. Zdecydowanie warto poznać to zagadnienie, ponieważ daje bardzo dobre rezultaty. Zastanawiając się, na czym polega zakwaszanie włosów, należy wspomnieć, że przede wszystkim ma za zadanie obniżać poziom pH kosmyków, a także skóry głowy. Odczyn powinien wynosić 5,5, co można uzyskać poprzez regularne stosowanie zakwaszających zabiegów.

Co daje zakwaszanie włosów?

Wiadomo już, czym jest i na czym polega zabieg obniżania pH kosmyków. Istotną kwestię stanowi również to, co daje zakwaszanie włosów. Systematyczne przeprowadzanie go z wykorzystaniem odpowiednich produktów przyczynia się do zamknięcia łusek. Sprawia to, że kosmyki odzyskują swój naturalny blask i połysk. Natomiast w dotyku stają się bardziej miękkie oraz gładsze.

To doskonała metoda w walce z włosami puszącymi się, a także sprawiającymi wrażenie tępych czy matowych. Jest to zdecydowanie bardzo dobry sposób pielęgnacji kosmyków problematycznych lub niesfornych. Szczególnie zadowolone z rezultatów będą posiadaczki włosów wysokoporowatych. Przy czym warto podkreślić, że każdy rodzaj może zostać poddany zabiegowi z pozytywnym skutkiem.

W jaki sposób trzeba wykonać zakwaszanie włosów?

Zakwaszanie włosów nie jest skomplikowanym zabiegiem i z pewnością należy do domowych sposobów. Przede wszystkim należy pamiętać, że składa się na ostatni etap pielęgnacji. Zatem stosuje się go już po zmyciu z włosów wszelkich kosmetyków, jak szampon, maska czy odżywka.

Do tego celu używa się przygotowanych samodzielnie płukanek, w których skład wchodzą woda i jeden z dodatków takich, jak ocet, sok z malin czy z cytryny. Jednak nieco bardziej doświadczone kobiety używają do tego kawy, a nawet piwa.

Zakwaszanie włosów – jak często powinno się je przeprowadzać?

Dla mniej świadomych osób pytanie o zakwaszanie włosów i jak często je wykonywać, może wywoływać wiele rozbieżności. Natomiast trzeba pamiętać, że to zabieg, który należy przeprowadzać systematycznie. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest powtarzanie go raz w tygodniu. Dzięki regularności włosy odzyskają zdrowy wygląd, który stanie się zauważalny niemalże po pierwszym zakwaszaniu.

Jakie gotowe produkty są przeznaczone do zakwaszania włosów?

Decydując się na zakwaszanie włosów, należy mieć na uwadze, że poza płukankami można również kupić gotowe produkty, które obniżają pH kosmyków i skóry głowy. Jeden z godnych polecenia stanowi kosmetyk dostępny na stronie https://kern.net.pl/szampony-joanna-szampon-zakwaszajacy-1000ml,c197,p1785,pl.html. To szampon zakwaszający, który jest przeznaczony do stosowania w salonach fryzjerskich. Natomiast można wykorzystać go także w domu. Przede wszystkim jego używanie zaleca się po zabiegach farbowania, rozjaśniania i trwałej ondulacji. Szampon zawiera składniki, które zamykają łuskę włosa. Dzięki temu kosmyki stają się gładkie, lśniące oraz miękkie w dotyku.

Zakwaszanie włosów to domowy zabieg, który można wykonać przy użyciu specjalnie przygotowanych płukanek, ale również gotowych szamponów. Bez znaczenia jest, jaką metodę zastosujesz. Najważniejsze, to pamiętać o regularności mającej znaczący wpływ na poprawę kondycji kosmyków. Szczególnie istotne jest to po zabiegach fryzjerskich, które przyczyniają się do uszkodzeń w strukturze włosów, tym samym powodując pogorszenie ich stanu, czyli matowienie, puszenie i szorstkość. Produkty zakwaszające pomagają przywrócić dobrą kondycję pukli sprzed zabiegów, dlatego warto wprowadzić je do cotygodniowej pielęgnacyjnej rutyny. Twoje włosy Ci za to podziękują.