endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

nauka języka
Porady

Jaki kurs angielskiego online?

Wiele osób uważa, że znajomość języków obcych w tych czasach to postawa. Jest to prawda, dzięki posługiwaniu się wieloma językami można poszerzyć kontakty, wyjechać za granicę, dostać lepiej płatną pracę, a także rozwijać się, np. poprzez czytanie książek w innym języku. Najbardziej wpływowym językiem na świecie jest jak wiadomo język angielski. Dużo osób uczy się go od najmłodszych lat, inni zaczynają w starszym wieku. W tych czasach popularna jest nauka języka przez Internet. Nasuwa się tylko pytanie – jaki kurs angielskiego online wybrać?

 

Kurs języka angielskiego online – jaki wybrać?

Na początku nasuwa się pytanie, czy kurs online angielskiego ma być indywidualny, czy z nauczycielem. Nie da się jasno sprecyzować co jest lepsze i efektywniejsze, ponieważ każdy jest inny i inaczej przyswaja język obcy. Jednej osobie będzie lepiej, gdy tłumaczy coś jej nauczyciel, drugiej natomiast o wiele efektywniej będzie się uczyć bez pomocy profesora i samej zgłębiać wiedzę i odkrywać tajniki języka angielskiego. Główną zaletą kursu online z nauczycielem, jest fakt, że nie ma tu pola do pomyłki. Jeśli ją robimy, wtedy od razu profesor nas poprawia i nie jest możliwe dalsze powielanie błędu. W samodzielnym kursie takie błędy mogą być później powtarzane, a na późniejszym etapie ciężko się ich pozbyć.

Warto pamiętać, że do kursu angielskiego online wymagany jest sprawny smartfon lub laptop z dostępem do Internetu. Im lepszy sprzęt, tym nauka bardziej komfortowa i efektywniejsza. Odsłuchiwanie nagrać, uzupełnianie zdań, czy chociażby czytanie, wszystkie te czynności wymagają dobrego sprzętu, który pozwoli na ich wykonywanie bez najmniejszych problemów.

 

Jaki kurs angielskiego online? Płatny czy darmowy?

W Internecie znaleźć można wiele kursów języka angielskiego, głównie dlatego, że jest to najpopularniejszy język na całym świecie. Wiele osób nie chce płacić za kurs i szukają darmowych rozwiązań. Jest to dobre dla osób ze słomianym zapałem, którym może za krótką chwilę znudzić się nauka.

Darmowe kursy to jednak często ograniczone zasoby. Dzięki temu, że nie trzeba za nie płacić, są dostępne dla każdego. Tyle że jednak bardzo często nie posiadają one takich zasobów jak płatne kursy. Głównie ze względu na budżet tracą na jakości. Tworzone są niekiedy przez zwykłych użytkowników języka, czasami nawet nie są to nauczyciele, dlatego też istnieje bardzo duże ryzyko błędów, a i sposoby nauki na pewno nie są tak efektywne, jak te prezentowane przez wykwalifikowane osoby.

Płatny kurs online angielskiego to na pewno duża motywacja, ponieważ jeśli już za coś się płaci, to jednak więcej jest zapału i motywacji do kontynuacji. Dodatkowo, najczęściej jest to tworzone przez nauczycieli języka angielskiego oraz tzw. native’ów, czyli osoby, dla których ten język jest językiem ojczystym. To ogromny plus w kontekście przyswajania języka i efektywności jego nauki. Przy płatnym kursie mamy pewność, że jest on dostosowany do naszego aktualnego poziomu, zadania są dopasowane tak, by nauka była jak najefektywniejsza.