Posiadanie swojego biznesu to szansa na ogromny sukces i niezależność finansową. Oczywiście, aby prowadzona działalność przetrwała, wymagane są ogromne zaangażowanie, zapał, ale też świetnie skomponowany, przemyślany biznesplan.
Niestety, w Polsce wiele osób, które zakładają swoje przedsiębiorstwo, bardzo szybko się z niego wycofują, twierdząc, że “biznes nie jest dla nich” lub koszty prowadzenia działalności związane z podatkami, pensjami pracowników czy kosztami wynajmu przewyższają miesięczne zarobki.
Jak założyć biznes w branży gastronomicznej?
Dajmy za przykład branżę gastronomiczną, która przez wielu uważana jest za miejsce dla biznesu z niską stopą zwrotu. Uważa się, że tego typu działalność wiąże się z ogromnymi kosztami miesięcznymi oraz sporą konkurencyjnością. Zastanawiasz się, o czym należy pamiętać, tworząc biznesplan w tej branży? Istnieje kilka czynników, które bezwzględnie należy wziąć pod uwagę:
- dokładnie przemyśl lokalizację Twojej restauracji czy budki z jedzeniem. Po pierwsze, liczy się oczywiście to, jak wiele osób znajduje się w okolicy danego miejsca. Bardzo ważne jest też to, co znajduje się dookoła. Na przykład, prowadząc biznes taki jak serwowanie kebabów, lokalizacja w pobliżu szkoły, uczelni czy zakładów pracy będzie idealna. Po drugie, warto pomyśleć również nad miejscowościami turystycznymi, gdzie można liczyć nie tylko na stałych, okolicznych mieszkańców, ale również na tłumy przyjezdnych:
- sprawdź, jak duża jest konkurencja w najbliższej okolicy. Jeżeli rynek obecnie został już maksymalnie nasycony pod kątem lokali gastronomicznych – uruchamianie tam swojego biznesu może nie być największym rozwiązaniem. Oczywiście, warto w tym przypadku spróbować z niestandardową, tematyczną restauracją, na przykład związaną z tajskim jedzeniem. Konkurencyjność przy takich lokalach będzie zdecydowanie mniejsza;
- zastanów się, czym wyróżni się Twój biznes na tle innych. Niestety, konkurencja na rynku jest ogromna, a wiele firm oferuje niemalże te same produkty lub usługi. Dlatego wchodząc na rynek jako kolejny, nowy gracz – musisz zastanowić się, w jaki sposób odróżnić się od innych. Mogą to być kwestie ceny, menu, wystroju lokalu czy oczywiście jakości serwowanych dań. Bardzo istotne jest również działanie od samego początku w mediach społecznościowych. Dzięki temu zadbasz o pozytywny wizerunek Twojej firmy i zbudujesz jej rozpoznawalność!
Jak działa dyspenser do napojów?
Kiedy podejmiesz decyzję o założeniu biznesu związanego z gastronomią, będziesz musiał zastanowić się nad wyposażeniem swojego lokalu. Do oczywistych elementów należą oczywiście meble oraz sprzęty kuchenne, takie jak piece, zmywarki czy kuchenki.
O tym jak postrzegany jest lokal gastronomiczny, świadczy oczywiście to, w jaki sposób obsługujemy klientów oraz na jakim poziomie serwujemy gościom jedzenie. Elementem dodatkowym, ale równie ważnym są detale. To może być na przykład kwestia samego wystroju. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się oczywiście lokale tematyczne, chociażby związane z kultowymi grami, filmami, obcymi kulturami, zwierzętami, roślinami lub konkretnym rodzajem jedzenia. Wtedy w takie miejsca przychodzą osoby zainteresowane konkretną tematyką, dzięki czemu nie tylko mogą miło spędzić czas, ale również poznać osoby o podobnych zainteresowaniach.
Kolejną formą dodatku, który będzie pozytywnie odbierany wśród Twoich klientów, stanowi dyspenser do napojów. To urządzenie do serwowania m.in. coli, lemoniady, mrożonej herbaty czy wody gazowanej. Szczególnie latem goście docenią dostęp do zimnych napojów w trakcie gorących dni. Co ciekawe, może być wykorzystywany również w dyskotekach, hotelach czy przestrzeniach biurowych. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie chętnie sięga się po napoje – w salach zabaw dla dzieci, ośrodkach wczasowych, a także rekreacyjnych. Na stronie https://gastrosklep.pl/pl/c/Dyspensery-do-napojow/1800 znajdziesz profesjonalne dozowniki do napojów. Nie zwlekaj, zainwestuj w swój biznes już dziś i zacznij na nim zarabiać!