endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

Porady

Jak się przygotować do krioterapii? Praktyczne porady

Krioterapia jest zabiegiem cieszącym się coraz większą popularnością. Polega on na wykorzystaniu reakcji obronnych organizmu na niskie temperatury. Początkowo naczynia krwionośne w ciele pacjenta ulegają zwężeniu, a następnie znacznie się rozszerzają, co wywołuje reakcję obronną organizmu. Zimnolecznictwo sprawia, że organizm wydziela endorfiny działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie, ponadto następuje rozluźnienie mięśni. Zabieg zalecany jest osobom posiadającym objawy depresyjne czy bezsenność, ponieważ znacznie łagodzi uczucie lęku oraz poprawia samopoczucie. Ponadto widocznie redukuje cellulit i poprawia ogólną kondycję skóry poprzez zwiększenie w niej produkcji kolagenu. Więcej o korzystnym wpływie krioterapii na sylwetkę można przeczytać na stronie https://kriomedica.eu/tc-cryo/. Zabieg można wykonać miejscowo bądź na całym ciele.

Odpowiednie przygotowanie się do krioterapii jest niezbędne do tego, aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty. Dzisiaj przytoczymy kilka praktycznych porad i podpowiemy, jak powinno wyglądać przygotowanie do krioterapii.

Krioterapia – jak się przygotować?

Ważnym elementem przygotowań do zabiegu jest poinformowanie lekarza o schorzeniach i dolegliwościach, które posiadamy. Niektóre z nich mogą być przeciwwskazaniem do jej wykonania. W przypadku krioterapii miejscowej należy także powiedzieć specjaliście o zaburzeniach czucia w okolicy, która ma być poddana zabiegowi. Ukrywanie bądź niedopowiedzenie niektórych faktów może stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia pacjenta.

Przygotowanie do krioterapii ogólnoustrojowej

W dzień zabiegu nie należy brać prysznica. Na ciele nie powinny znajdować się żadne balsamy, maści czy inne kosmetyki. Na dzień przed zabiegiem warto z nich zrezygnować. W dzień zabiegu należy także zrezygnować z picia alkoholu i przyjmowania innych używek. Na ciele nie powinny się znajdować żadne metalowe elementy, dlatego należy pamiętać, aby zdjąć całą biżuterię, także elektroniczne zegarki. Wynika to z tego, że metale szybciej przewodzą zimno, dlatego jeśli pacjent jej nie zdejmie, istnieje ryzyko powstania odmrożeń. Do kriokomory nie wolno wchodzić w okularach czy soczewkach kontaktowych – także należy się ich pozbyć przed zabiegiem. Do kriokomory nie można wnieść ze sobą telefonu komórkowego ani żadnych innych urządzeń.

Do zabiegu w kriokomorze pacjent powinien założyć strój kąpielowy. Aby uniknąć nadmiernej utraty ciepła na łokcie i kolana należy założyć ochraniacze. Na głowie powinna znajdować się czapka dobrze zakrywająca uszy, dłoniach rękawiczki, natomiast na stopach skarpety. Pozwoli to uniknąć odmrożeń. Należy pamiętać, że rękawiczki nie mogą być skórzane, a najlepszymi materiałami, z którego wykonany jest strój kąpielowy, są włókna naturalne – warto więc zaopatrzyć się w bawełniany strój. Tuż przed krioterapią w komorze na usta założyć należy specjalną maseczkę.

Przygotowanie do krioterapii miejscowej

Krioterapia miejscowa jest zabiegiem dobrze tolerowanym, jednak również należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się. Należy dokładnie umyć miejsce i osuszyć miejsce, które będzie poddawane temu zabiegowi. Nie mogą znajdować się na nim żadne maści czy inne preparaty. Należy zdjąć biżuterię, jeśli jest ona noszona w tej okolicy.

Na zabieg krioterapii miejscowej pacjent powinien się ubrać wygodnie. Strój powinien ułatwiać dostęp do miejsca, które będzie poddane zabiegowi, dlatego powinno ono być odkryte. Pozostałe części ciała należy odpowiednio ukryć w celu uniknięcia ich wyziębienia.

Krioterapia, przygotowanie do zabiegu – wybierz zaufaną placówkę

Krioterapia jest zatem zabiegiem polecanym zarówno ze względu na poprawę stanu zdrowia, jak i wyglądu. Liczne badania naukowe potwierdzają jej korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Przygotowanie do krioterapii obejmuje także wybór odpowiedniej placówki, która przeprowadzi zabieg. Miejscem, w którym krioterapia przeprowadzana jest na najwyższym poziomie przy użyciu innowacyjnego sprzętu i przez profesjonalistów jest Kriomedica w Suwałkach. Ofertę pierwszego w Polsce kompleksowego centrum krioterapii w Polsce znaleźć można na stronie https://kriomedica.eu/.