endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

kredyt
Porady

Kredyt dla spółki z o.o – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Osoba prywatna nieprowadząca swojej działalności gospodarczej czy tylko przedsiębiorstwa i przedsiębiorcy – kto dokładnie może się starać o kredyt dla spółki z o.o? Jak wygląda procedura udzielania tego zobowiązania w bankach i gdzie udać się po kredyt dla spółki? Na te, a także na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Spółka z o.o to typ spółek, w ramach których w Polsce można prowadzić szeroko rozumianą działalność gospodarczą. Jest to jeden z wielu rodzajów spółek, jednak w Polsce należy do zdecydowanie najpopularniejszych i najczęściej rejestrowanych. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnienia można się doszukiwać w jej funkcjonowaniu. Spółka z o.o to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, co w praktyce oznacza ograniczenie odpowiedzialności wspólników spółki za długi i problemy finansowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. To ogromny plus, zwłaszcza gdy firma wpadnie w jakieś kłopoty. Jednak, czy przez to, na jakich zasadach działa, ma prawo do ubiegania się o kredyt?

Kredyty dla spółek z o.o – co warto o nich wiedzieć?

Kredyty dla spółek z o.o to zobowiązania dla przedsiębiorców, które należy traktować na podobnych zasadach, jak inne kredyty dla firm. Oznacza to między innymi, że spółka musi posiadać źródło dochodów, wynikające z prowadzenia konkretnej działalności gospodarczej. Wspólnicy i przedsiębiorcy działający w obrębie firmy, chcąc starać się o kredyt, muszą być co do tego zgodni. W innym razie otrzymanie kredytu dla spółki może okazać się problematyczne. W ofercie kredytów dla spółek z o.o można wyróżnić kilka ciekawych propozycji, do których należą między innymi: kredyty inwestycyjne, kredyty gotówkowe, kredyty obrotowe czy kredyty odnawialne z rachunku firmowego.

Kto może się ubiegać o kredyt dla spółki z o.o?

W spółce z o.o bardzo ważną funkcję pełnią wspólnicy i to właśnie oni ubiegają się o przyznanie firmie kredytu. Należy w tym momencie zapamiętać bardzo ważną rzecz. Choć o kredyt starają się wspólnicy to właściwym klientem oraz podmiotem, na który jest zaciągane zobowiązanie, będzie spółka. Dzięki temu wspólnicy i członkowie spółki unikają większych zobowiązań finansowych w stosunku do firmy. Choć cały proces nie jest skomplikowany, to aby go dostać, trzeba spełniać pewne warunki.

Jednym z nich jest wysoka zdolność kredytowa. Ona, a także dobra historia kredytowania i zgoda wszystkich członków spółki mogą okazać się kluczem do sukcesu. Jednak trzeba mieć na uwadze, że każda organizacja, w mniejszym lub większym stopniu różni się od siebie, przez co inaczej może zostać potraktowana w banku, podczas wnioskowania o kredyt. O tym, czy decyzja będzie pozytywna, może przesądzić zadłużenie wspólników, zdolność kredytowa udziałowców spółki, a nawet branża, w jakiej firma działa. Pamiętaj o tym przy wnioskowaniu o kredyt.

Jakie inne kwestie mogą być brane podczas ubiegania się o kredyt dla spółki z o.o?

Firma spółki z ograniczoną działalnością, przed złożeniem wniosku do banku powinna spełniać takie warunki, jak: niezaleganie ze składkami ZUS i US, odpowiedni staż działalności – najlepiej powyżej 12 miesięcy czy brak odnotowanych wysokich strat związanych z jej funkcjonowaniem. Pomocna też okaże się taka kwestia, jak sposób rozliczania się fiskusem. Im trudniej wyliczyć dochody danej działalności, tym mniej prawdopodobne okazuje się pozytywne rozpatrzenie przez bank wniosku o kredyt.

Szybki kredyt dla spółki to bez wątpienia wiele korzyści. Firmy posiadają różne potrzeby, na które nie zawsze znajdują się finanse. Może to być, na przykład potrzeba pokrycia kosztów nabycia produktów i półproduktów, bez których dalsza działalność jest niemożliwa. Ale to oczywiście nie wszystko. I właśnie od konkretnych kłopotów i braków finansowych firmy, zależy to, jaki kredyt zostanie zaciągnięty, a tym samym, w jakich obszar pomoże on danej spółce. Ofert, a także banków, które świadczą takie zobowiązania, jest wiele, więc jeśli zastanawiasz się, gdzie kredyt dla spółki z o.o zaciągnąć, przejrzyj oferty znanych banków i zdecyduj, które z rozwiązań, jakie proponują, będzie dla Ciebie najlepsze.