endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

podpis
Porady

Jaka franczyza najbardziej się opłaca?

Jeśli szukasz jakiegoś popularnego i sprawdzającego się modelu biznesowego, to franczyza może okazać się dla Ciebie świetnym wyborem. Ten zyskujący obecnie na popularności system prowadzenia interesu, to pewien rodzaj zarządzania działalnością gospodarczą, w której mowa o zależności Business to Business – relacji jednej firmy z drugą. Atrakcyjność takiego rozwiązania jest niewątpliwa, jednak wybór najbardziej opłacalnej franczyzy może być trudny. Należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, takich jak: lokalizacja, własne możliwości, czy finanse. Kluczem do sukces jest dobre przygotowanie i rozeznanie w temacie. Dlatego sprawdź katalog franczyz i zobacz jakie biznesy są teraz najpopularniejsze. Może Cię to zainteresuje i zachęci do działania.

Czym jest franczyza, jak działa i dlaczego się sprawdza?

Sprzedaż produktów i usług, ale opartych na jakiej zasadzie? W kwestii franczyzy bardzo ważna jest ścisła i nieustanna relacja oraz współpraca pomiędzy dwoma niezależnymi od siebie prawnie i finansowo przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Franczyzodawca, czyli jeden, z dwóch podmiotów gospodarczych udostępnia koncept biznesowy, prawa, obowiązki oraz przekazuje swoją wiedzę, franczyzobiorcom, którzy w ramach umowy będą z nich korzystać. Inaczej mówiąc, franczyzodawca dysponuje pomysłem na przynoszący sukcesy biznes (na przykład sieć restauracji), a franczyzobiorca za opłatą korzysta z tego, prowadząc swój biznes pod konkretną nazwą firmy, korzystając ze znaku towarowego franczyzodawcy i jego renomy. System ten jest popularny w Polsce i na świecie już od dłuższego czasu i wiele razy udowodnił swoją opłacalność. Przede wszystkim dlatego, że daje pewnego rodzaju instrukcję obsługi biznesu, tak zwane know-how. To zestaw informacji, dotyczących tego, jak założyć biznes, jak go prowadzić, jak pozyskiwać klientów oraz jak postępować w konkretnych sytuacjach – na przykład w razie problemów. To nic innego jak bieżąca pomoc w prowadzeniu działalności gospodarczej, na każdym etapie jej rozwoju. Dodatkowo franczyza zapewnia biznesowi popularność już na samym wstępie. Jest to zazwyczaj znana i lubiana marka, posiadająca rozpoznawalne logo i wszystkie towarzyszące mu przywileje. Nie trzeba inwestować w promowanie tego biznesu. Wystarczy kupić franczyzę (cena zależy od marki i umowy) i czekać aż zacznie przynosić zyski, które wręcz są gwarantowane. Dobrze prosperująca na rynku marka, jej plan biznesowy, rozpoznawalność, zaufani klienci, stała pomoc i sprawdzające się chwyty marketingowe – brzmi jak przepis na sukces, którym niejednokrotnie się okazuje.  Jaka franczyza się opłaca?To jaka franczyza się opłaca, lub jaka franczyza jest najlepsza, zależy od wielu czynników. To na pewno jedna z najbardziej opłacalnych form biznesowych, której sukces zależy od rozpoznawalności marki, jej know-how i wszystkim, co za tym idzie. Pakiet świadczeń, jakie oferuje franczyzodawca, powinien zawierać między innymi: dobry model biznesowy, bieżącą pomoc i wsparcie, wskazówki marketingowe oraz doradztwo w kwestii pozyskiwania klientów. 

Franczyza jak się sprawdza?

Codziennie wychodząc z domu, mijasz dużą ilość biznesów opartych na umowie franczyzowej i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Można je podzielić na różne kategorie, jednak tutaj zostaną przedstawione tylko te, które naprawdę się sprawdzają. Pierwszą będzie rzecz jasna branża gastronomiczna. Większość znanych i lubianych sieci restauracji i fast foodów to właśnie franczyzy, które przywędrowały do Polski z zagranicy. Kolejną jest branża finansowa, czyli bankowość i ubezpieczenia. Następnie szeroko rozumiana sieć mniejszych lub większych sklepów, których opłacalność dotyczy na przykład rabatów u dostawców lub podwykonawców. Ostatnim, a zarazem najbardziej opłacalnym biznesem opartym na franczyzie, są punkty kurierskie, które ze względu na aktualną sytuację pandemiczną jeszcze bardziej zyskały na popularności. Co roku zwiększa się ilość sklepów internetowych i transakcji wykonywanych przez Internet. Ktoś to wszystko musi obsługiwać i tym kimś jest właśnie franczyza kurierska.