endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

samochód
Porady

Na czym polega czyszczenie DPF?

Właściciele samochodów wyprodukowanych po 2009 roku, napędzanych silnikami Diesla, z pewnością mają DPF. Znajduje się on także w wielu starszych autach, a w każdym przypadku w związku z nim pojawiają się podobne obawy. Wraz z biegiem czasu oraz w wyniku intensywnej eksploatacji pojazdu, zaczyna sprawiać problemy. Gdy jest zapchany, nie może w odpowiedni sposób spełniać swojej funkcji, jednocześnie negatywnie wpływając na stan jednostki napędowej. W związku z tym, niezwykle istotne jest jego regularne czyszczenie, by pojazd sprawnie funkcjonował przez długi czas. Na czym polega czyszczenie DPF?

Filtry DPF – dlaczego się zapychają? Przyczyny wystąpienia problemu

Sercem konstrukcji suchego filtra cząstek stałych jest ceramiczny rdzeń, w którym znajdują się niewielkie kanaliki, tworząc swoiste sito. Przelatują przez nie spaliny, a w wyniku ocierania się gazów o ścianki wytrąca się sadza, która pozostaje w filtrze. W wyniku tego kanaliki ulegają stopniowemu zapychaniu, a żeby temu zapobiec, filtr DPF wyposażony jest w specjalny czujnik. Informuje on sterownik silnika o coraz większym gromadzeniu się sadzy, a w momencie, w którym jest jej zbyt dużo, rozpoczyna się proces spalania. W wyniku zwiększenia przez sterownik ilości paliwa, następuje wzrost temperatury spalin.

Na czym polega czyszczenie DPF? Kluczowe informacje

Czyszczenie polega na czyszczeniu DPF w specjalistycznej maszynie. To wielokrotnie przetestowana metoda, co przekłada się na zwiększenie jej opłacalności. Poprzez różne czujniki DPF łączy się z komputerem, dzięki czemu program sterujący może dobrać odpowiednie parametry czyszczenia. Umożliwia to uzyskanie pożądanych rezultatów, czyli przywrócenie filtrowi sprawności.

Pierwszym etapem czyszczenia DPF jest jego regeneracja, natomiast drugim suszenie. Takie działania pozwalają przywrócić jego efektywność, dlatego warto regularnie się na nie decydować.

Serwis DPF Poznań – dlaczego oczyszczanie filtra jest tak ważne?

Właściciele pojazdów z filtrami DPF powinni zdawać sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą jego zapchanie. W wyniku tego wyjątkowo istotne jest jego cykliczne czyszczenie, przywracające pełną sprawność urządzenia. Filtr cząstek stałych to akcesorium przeznaczone do efektywnego oczyszczania gazów spalinowych z cząstek sadzy oraz popiołu. Montaż filtra w układzie wydechowym wysokoprężnego silnika pozwala na ograniczenie szkodliwości spalin pojazdu zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego.

Regeneracja filtra DPF przekłada się na sprawną pracę silnika w zgodzie z jego konstrukcją. Powierzając tę czynność serwisowi DPF w Poznaniu, można zyskać gwarancję, iż pojazd odzyska całkowitą sprawność oraz fabryczne parametry, które są odpowiednie dla jego przebiegu. Oczyszczenie filtra DPF to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla pojazdu, ale również innych uczestników ruchu oraz pieszych. Wybierając serwis DPF w Poznaniu, można zyskać gwarancję sprawnego przeprowadzenia całego procesu przez profesjonalistów z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami.