endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

Porady

Żuraw samojezdny – zastosowanie

Żuraw samojezdny jest w najprostszym możliwym ujęciu nowoczesnym urządzeniem dźwigowym o ogromnym zastosowaniu. Pozwala przenosić ładunki, których waga dochodzi do 9 ton. Obecnie wspomniane żurawie wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Doskonale sprawdzą się przy pracach montażowych, budowlanych, przeładunkowych. 

Budowa z żurawiem samojezdnym

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że żurawie mogą być zasilane przez bezemisyjny silnik elektryczny, silnik Diesla czy akumulatorowo. Ponadto, dzięki temu, że maszyny zostały wyposażone w wysięgniki teleskopowe, mogą bez problemu wykonywać pracę na wysokościach. Należy jednak zaznaczyć, że zachowana zostanie dokładność i precyzja. Jest to możliwe, ponieważ żurawie mają stosunkowo mały promień skrętu. Oznacza to tym samym, że doskonale zdadzą egzamin przy pracach budowlanych. Umożliwiają dokonać niezwykle precyzyjnego montażu szkła, elementów elewacyjnych, okien w bardzo trudno dostępnych miejscach. Żurawie samojezdne są pewnego rodzaju idealnym połączeniem zalet większych żurawi z podporami i wózków widłowych. Nie można zapomnieć, że wspomniane maszyny mogą bez problemu pracować zarówno w trybie dźwigowym, jak i transportowym. 

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet omawianego rozwiązania należy zaliczyć różnorodność. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli o zróżnicowanych parametrach. Firma, która jest zainteresowana wypożyczeniem lub zakupem żurawia, może dostosować parametry sprzętu do swoich potrzeb. Istnieje możliwość dobrania specjalnego osprzętu czy lakieru. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mniejsze, bardziej elastyczne i kompaktowe dźwigi znajdują zastosowanie przede wszystkim przy przenoszeniu różnego rodzaju ładunków o masie kilku ton. Są świetną opcją do pracy na placach czy wewnątrz pomieszczeń. Należy zaznaczyć, że umożliwiają swobodnie skręcać nawet na stosunkowo niewielkich powierzchniach. Możliwy jest również transport w wąskich korytarzach roboczych. Z kolei większe żurawie, których udźwig przekracza 20 ton doskonale, sprawdzą się na placach budowy, magazynach czy fabrykach. 

Komfort pracy oraz bezpieczeństwo

Żurawie samojezdne tak samo, jak większe maszyny stacjonarne, są praktycznie niezawodne przy pracy z ogromnymi ładunkami. Warto jednak wiedzieć, że w przeciwieństwie do nich są bardziej ekonomiczne i mobilne. Nie można zapomnieć, że obecnie nowoczesne dźwigi produkowane są przy wykorzystaniu elementów podlegających odzyskowi. Ponadto są nasmarowane smarami przyjaznymi dla środowiska, a także pokryte są ekologicznymi lakierami. Godny uwagi jest również fakt, że standardowo montowane ograniczniki momentu obciążającego gwarantują bezpieczeństwo podczas użytkowania. Żurawie samojezdne są niezbędnymi maszynami przy realizacji bardzo dużych projektów budowlanych. Doskonałymi przykładami mogą być galerie handlowe czy biurowce. 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że niezwykle prosta obsługa żurawi, a także specjalistyczne systemy zabezpieczające pozwalają na nieobciążającą, a także bezpieczną pracę. Należy mieć świadomość, że omawiane rozwiązanie gwarantuje kierownictwu i pracownikom fizycznym ogromny komfort. Warto wiedzieć, że przy wykorzystaniu właściwego sprzętu można w bardzo prosty sposób dokonać przeniesienia części o stosunkowo dużych gabarytach, a także zamontować elementy elewacji w budynkach wielkopowierzchniowych. Ponadto większego problemu nie będzie stanowiło magazynowanie ciężkich towarów. Jak zostało już wspomniane wcześniej, do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet żurawi samojezdnych przez użytkowników należy zaliczyć wygodę, bezpieczną pracę, komfort czy unowocześnienie codziennych zadań. Przedsiębiorstwom, które są zainteresowane zaopatrzeniem się w wysokiej klasy żurawie samojezdne, rekomendowane jest bardzo dokładne zapoznanie się z ofertą: https://sklep.corleonis.pl/pl/127-zurawie-samojezdne. Nie należy przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek jakości do ceny.