endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

Porady

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Ozonowanie to sposób dezynfekcji pomieszczeń. Ma za zadanie zwalczać alergeny i drobnoustroje chorobotwórcze, które mogą być w powietrzu, w wodzie i na przedmiotach. Ozonowanie zyskało na popularności w trakcie pojawienia się koronawirusa. Jednak znane jest z wcześniejszych zastosowań w wielu miejscach. Są to salony kosmetyczne i fryzjerskie, gabinety lekarskie, biura czy inne publiczne miejsca, w których gromadzi się znaczna ilość osób. Coraz częściej z oczyszczania ozonowego korzystają również prywatne osoby. Popularne staje się ozonowanie domu lub mieszkania, odkażanie klimatyzacji domowych i samochodowych. 

Ozonowanie – Bochnia – co należy wiedzieć?

Ozonowanie jest ekologicznym i możliwym rozwiązaniem dla każdej zainteresowanej osoby w Bochni. Warto skorzystać z usługi firm działających na terenie Bochni, które polecają ozonowanie w przypadku pozbycia się zapachu grzybów, pleśni, tytoniu, spalenizny po pożarze, pozbycia się intruzów takich, jak pchły, itp. Czas trwania ozonowania jest zróżnicowany ze względu na wielkość pomieszczenia. W przypadku małych mieszkań trwa od pół godziny do godziny. Natomiast w pomieszczeniach powyżej 60 metrów kwadratowych zabieg trwa około 1,5 godziny. 

Ozonowanie – jakie daje korzyści i czy jest bezpieczne?

Do ozonowania zostaje użyty ozon. Znana wszystkim substancja aktywna. W czasie ozonowania należy zachowywać określone standardy, to znaczy w pomieszczeniu ozonowanym nie mogą przebywać ludzie, ani zwierzęta, ponieważ ozon sam w sobie jest toksyczny. Jednak przy stosowaniu się do zaleceń ozonowanie jest korzystne dla zdrowia. Sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach, do których dostała się wilgoć, co przyczyniło się do pojawienia pleśni i grzybów, które dla zdrowia organizmów żywych są zagrożeniem. Przykładem jest zalane mieszkanie. Po zalaniu z pewnością dojdzie do pojawienia się pleśni. Ozonowanie jest jedną ze skutecznych metod walki z takimi patogenami. Warto zatem z niego skorzystać, jeśli inne sposoby zawodzą. 

Ozonowanie – czy jest możliwe samodzielne przeprowadzenie?

Ozonowanie jest możliwe do samodzielnego przeprowadzenia. Jednak trzeba wyposażyć się w sprzęt, który nie należy do najtańszych. Jego cena może sięgać kilku tysięcy złotych. Ozonowanie też nie jest regularnie wykonywaną czynnością, a tylko w przypadku określonych potrzeb, które faktycznie wymagają przeprowadzenia ozonowania. Zatem sprzęt może niepotrzebnie zalegać w domu, a wydane koszty związane z zakupem prawdopodobnie się nie zwrócą. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest wynajęcie firmy do przeprowadzenia ozonowania. Z pomocą fachowców będzie to mniej skomplikowana czynność. Warto zapoznać się z ofertami firm przeprowadzających ozonowanie – Bochnia. Specjaliści przeprowadzą oczyszczanie pomieszczenia szybko, bezpiecznie i skutecznie.

Oczyszczanie pomieszczeń z wykorzystaniem ozonu jest bezpieczne przy zachowaniu ostrożności i procedur. Firmy działające na terenie Bochni, przeprowadzają ozonowanie za pomocą sprzętu do tego przeznaczonego. Podczas ozonowania nikt nie pozostaje w pomieszczeniu, nawet pracownicy. W celach bezpieczeństwa używają masek przeciwgazowych podczas włączania i wyłączania urządzenia. Należy jednak pamiętać, żeby pomieszczenie przewietrzyć przez minimum godzinę po całym procesie. O szczegóły warto jeszcze dopytać wynajętą przez siebie firmę.