endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

okno
Porady

Jak samodzielnie wymienić okno?

Wymiana okna nie jest trudnym zadaniem, ale wymaga pewnych umiejętności i cierpliwości. Lepiej zrobić to samemu niż wynająć kogoś, kto zrobi to za Ciebie, bo koszt zatrudnienia eksperta będzie często wyższy niż zakup nowych okien oraz samodzielne ich zamontowanie. Poza tym, jeśli postarasz się, a także zaangażujesz w pracę, zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Wymiana okien

Jeśli nie boisz się wysokości oraz masz dość siły w dłoniach i ramionach, wymiana okien zajmie nie więcej niż pięć godzin. Na przykład, jeśli chcesz wymienić tylko jeden egzemplarz, usunięcie go oraz zamontowanie nowego może potrwać około 30 minut lub nawet mniej. Najważniejsze jest, aby wykonać pewne kroki, aby podczas tego procesu nic Cię nie zaskoczyło.

Jak wymienić okno krok po kroku?

Wymiana okna to stosunkowo łatwa praca, którą możesz wykonać samodzielnie, ale zajmuje trochę czasu i wysiłku. Nie spiesz się, sprawdź dwa razy wszystkie wymiary. Pomoże to w bezproblemowej wymianie okien, gdy będziesz wszystkie czynności wykonywał starannie.

Pierwszym krokiem jest zmierzenie rozmiaru okna. Użyj taśmy mierniczej, aby określić, ile obszaru potrzebujesz na nowy element. Najlepszy sposób na to stanowi mierzenie od parapetu do góry, a następnie przez poziomą część ramy okiennej. Po wykonaniu pomiarów możesz śmiało kupić nowe okno.

Gdy masz już wymierzone obie strony ramy, nadszedł czas, aby zdjąć je ze ściany.

  1. Oczyść obszar wokół miejsca, w którym będziesz instalować nowe okno. Zeskrob łuszczącą się farbę lub rdzę, a następnie umyj to miejsce wodą z mydłem. Użyj suchej szmatki, aby wytrzeć nadmiar cieczy, aby nie dostała się do ścian podczas montażu nowego okna.
  2. Usuń wszelkie stare uszczelnienia z okolic istniejącego okna za pomocą noża i szpachelki. Następnie pozbądź się wszelkich pozostałych starych gwoździ lub innych mocowań, używając do tego młotka lub szczypiec. Możesz wykorzystać piłę lub łom, aby usunąć gwoździe, jeśli znajdują się w trudno dostępnych miejscach.
  3. Usuń wszystkie śruby, które trzymają stare okno na miejscu. Po ich wyjęciu podnieś okiennicę z jednej strony, aż wysunie się z prowadnic. Następnie powtórz tę procedurę ze wszystkich pozostałych stron, aż zostaną całkowicie usunięte ze swoich pozycji.

 

Gdy wszystkie cztery boki zostały usunięte ze swoich miejsc, nadszedł czas, aby zainstalować nowe okna. Najpierw zacznij od jednej strony, umieszczając okiennicę z powrotem w pierwotnej pozycji i wsuwając ją na miejsce przy ścianie. Teraz powtórz ten proces na każdej pozostałej stronie, aż wszystkie cztery zostaną zainstalowane z powrotem na pierwotnych pozycjach.

Gdy rama okiennicy jest na miejscu, nadszedł czas na zainstalowanie nowego okna. Zacznij od włożenia dolnego, a następnie górnego skrzydła. Upewnij się, że dobrze przylegają do ramy i są wypoziomowane. Gdy znajdą się na swoich miejscach, ponownie załóż blokady.

 

Wymiana okien – Szczecin – a może usługa lokalna?

Wymiana okien w Szczecinie lub innym mieście to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie potrafią samodzielnie tego zrobić. Jest to czynność wymagająca umiejętności technicznych, których możesz nie posiadać. W takiej sytuacji, obawiając się uszkodzenia lub nieprawidłowego zamontowania okna, warto wybrać usługę lokalną montażu. Na rynku działa wiele firm, z którymi możesz się skontaktować i zamówić taką pomoc. Przeważnie w ciągu kilku dni profesjonaliści zjawią się w domu, a także szybko wymienią okno.