Przedłużanie rzęs od lat cieszy się sporą popularnością. Ta usługa pozwala na zaoszczędzenie czasu przy porannym makijażu — budzisz się z podkreślonym spojrzeniem bez potrzeby nakładania kosmetyków. Przyspiesza to również wieczorny demakijaż. Z poniższego artykułu dowiesz się o różnych metodach zagęszczania rzęs oraz o ewentualnych przeciwskazaniach.
Zagęszczanie rzęs w Warszawie — od 1D do 10D
1D (inaczej 1:1) oznacza, że do jednej naturalnej rzęsy przykleja się jedną sztuczną. Efekt można stopniować aż do 10D. Mniejsze objętości będą dobre dla osób, które oczekują naturalnego, subtelnego efektu, natomiast te większe są bardziej spektakularne. Często stylistki mieszają objętości, dzięki czemu można uzyskać efekt większego albo kociego oka. Oprócz objętości wybiera się skręt rzęs – oznacza się go literkami od A (najbardziej naturalne) do L (najbardziej podkręcone). Skręt dobiera się zazwyczaj do wielkości oczu, a także do tego, w jaki sposób są one osadzone. Na takiej samej podstawie wybiera się długość rzęs, najczęściej stosowane to 10-12 mm.
Rodzaje stylizacji
Oprócz długości, gęstości i stopnia podkręcenia rzęs wybrać można również metodę stylizacji. Do tych najczęściej oferowanych należą:
- kocie oko — rzęsy w zewnętrznych kącikach są najdłuższe, co pozwala na uzyskanie efektu kociego oka,
- metoda Kim — naprzemiennie przykleja się dłuższe i krótsze rzęsy. Ten rodzaj stylizacji daje efekt większych oczu, ale wciąż pozostaje naturalny,
- efekt eyelinera — przyklejane rzęsy są dość krótkie, wydłużają się dopiero przy zewnętrznym kąciku oka, dzięki czemu ich kształt przypomina kreskę narysowaną eyelinerem,
- efekt Hollywood — jest zazwyczaj wysoko objętościowy, ale przyklejane rzęsy są cieńsze przy podstawie i na końcach, a grubsze na środku, co upodabnia je do naturalnych.
Przedłużanie rzęs — ile trwa?
W salonach oferujących przedłużanie i zagęszczanie rzęs w Warszawie spędzisz około 2 godzin. Podczas zabiegu zazwyczaj włączone jest radio albo muzyka, a fotele często posiadają maty masujące. Zabieg mija więc dość szybko i jest przyjemny. Niektóre panie potrafią nawet zasnąć.
Uzupełnianie rzęs
Jeżeli chcesz, aby rzęsy wyglądały cały czas świeżo i ładnie, warto je uzupełniać co około 3 tygodnie. Wtedy też cena za stylizację jest mniejsza oraz trwa ona krócej. Pomiędzy wizytami należy odpowiednio dbać o rzęsy — przedłuży to ich trwałość. Jedne z podstawowych zasad, które warto stosować, to:
- spanie na plecach, a nie na boku, żeby nie trzeć, ani nie odginać rzęs od poduszki,
- niepocieranie oczu,
- nieużywanie olejków w okolicy oczu,
- nietuszowanie rzęs, ani nieużywanie zalotki,
- jeżeli nie możesz wyobrazić sobie makijażu bez kreski eyelinerem, najlepiej wykonywać ją kosmetykami, które nie są wodoodporne, a makijaż delikatnie zmywać patyczkiem higienicznym.
Przeciwskazania do przedłużania rzęs
Niestety nie każdy może zdecydować się na zagęszczenie rzęs. Niektóre z przeciwwskazań to:
- uczulenie na klej wykorzystywany przy stylizacji,
- stany zapalne oczu,
- niedomykalność powieki,
- chemioterapia.