endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

meble ogrodowe
Porady

Z jakiego materiału kupić meble ogrodowe?

Meble ogrodowe są ważnym elementem w każdym ogrodzie, który umożliwia w pełni komfortowy odpoczynek pośród zieleni. Wybierając meble ogrodowe, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. W przeciwieństwie do tych dedykowanych wnętrzom, meble ogrodowe muszą wykazywać wysoką wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe. Dzisiaj opowiemy o meblach do ogrodu z poszczególnych materiałów i przestawimy zarówno ich wady, jak i zalety.

Meble ogrodowe z drewna

Drewniane meble uważane są za ponadczasowe, sprawdzą się więc w niemalże każdym typie ogrodu. Za sprawą swojego naturalnego wyglądu świetnie komponują się z zielenią obecną na działce. Minusem tego materiału jest fakt, że trzeba pamiętać o jego regularnej konserwacji, ponieważ drewno narażone jest na zniszczenia spowodowane takimi czynnikami, jak słońce czy deszcz. W sezonie najlepiej postawić meble pod zadaszeniem, które ochroni je przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, natomiast poza sezonem należy przechowywać meble w suchym miejscu. Jest to szczególnie ważne jeśli posiadamy meble klejone – pod wpływem wilgoci preparat wraz z upływem czasu będzie tracił swoje właściwości.

Meble ogrodowe z plastiku

Największą zaletą plastikowych mebli ogrodowych jest ich lekka konstrukcja. Bez problemu przeniesiesz meble w inne miejsce, jeśli zapragniesz zmiany aranżacji ogrodu. Kolejnymi plusami wykonanych z tego materiału mebli jest łatwość ich czyszczenia, utrzymywanie dobrego wyglądu plastikowych mebli jest najmniej kłopotliwe i nie wymaga korzystania ze specjalistycznych preparatów tak jak w przypadku ich drewnianych odpowiedników. Są one także odporne na wilgoć. Do wad plastikowych mebli ogrodowych należy ich szybkie nagrzewanie się na słońcu oraz fakt, że w miarę upływu czasu, takie meble mogą płowieć i tracić swój odcień.

Metalowe meble ogrodowe

Metal jest materiałem, który zapewnia najwyższą trwałość mebli ogrodowych. Dodatkowo zabezpieczenie jego powierzchni preparatem antykorozyjnym pozwoli na zachowanie świetnego wyglądu metalowych mebli na wiele lat. Podobnie jak w przypadku swoich poprzedników ich wadą jest szybkie nagrzewanie się na słońcu.

Meble ogrodowe z rattanu

Szczególnie w ostatnich latach na popularności zyskały meble ogrodowe wykonane z rattanu, czyli pędów pochodzących z tropikalnych palm. Jest to idealny wybór dla osób ceniących sobie estetykę oraz naturalny charakter aranżacji ogrodu. Meble z rattanu mogą posiadać najróżniejsze kształty, ponieważ materiał ten jest podatny na formowanie. Jego wadą jest słaba odporność na wilgoć.

Meble ogrodowe z technorattanu

Coraz częściej spotkać możemy się także z tzw. technorattanem, który jest sztucznym odpowiednikiem rattanu. Wykonane z syntetycznych tworzyw meble będą odporne zarówno na wilgoć, jak i na działanie promieni słonecznych.

Meble ogrodowe Gdańsk

Jak można zauważyć, każdy z materiałów ma swoje wady i zalety. Aby meble ogrodowe były połączeniem wysokiej wytrzymałości i estetycznego wyglądu należy zaopatrzyć się w nie w zaufanym sklepie, takim jak ten oferujący najwyższej jakości meble ogrodowe w Gdańsku. Znajdziesz tam meble pochodzące od najlepszych producentów. Mnogość modeli pozwoli Ci dopasować meble do charakteru swojego ogrodu, a ich trwałość gwarantuje Ci ich wygodne użytkowanie przez lata.