endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

dziecko
Porady

Idealny prezent na Dzień Dziecka – czyli jaki?

Coraz bliżej Dzień Dziecka. Jak co roku firmy będą zasypywać nas ofertami, jaki prezent na dzień dziecka wybrać. Na co zwrócić uwagę przy wyborze prezentu? Czy fajny prezent na dzień dziecka musi wiązać się z kosztami? Niekoniecznie, najważniejsze jest, aby sprawić dziecku radość. 

Jaki prezent na dzień dziecka wybrać?

Kupując prezent na dzień dziecka warto kierować się przede wszystkim tym, co lubi maluch. Obecnie w sklepach jest wiele ciekawych zabawek, również tych edukacyjnych i rozwijających dziecko. Warto wziąć je pod uwagę. Dla maluszków można kupić interaktywne książeczki, dzięki którym będzie poznawał odgłosy, zwierzęta czy struktury. Warto postawić także na klocki, które w połączeniu z zabawą, uczą dzieci kształtów. Wśród rodziców małych dzieci popularne są również baseny z piłeczkami. Dziecko oprócz zabawa uczy się podnoszenia rzeczy czy chwytów, a basen jest bezpieczny dzięki piłeczkom, które amortyzują ewentualny upadek dziecka. 

Dla już nieco starszych dzieci, które lubią pomagać w kuchni, warto kupić książeczkę kucharską z prostymi przepisami. Dzięki niej dziecko zajmie się tym, co lubi, a wspólne gotowanie to świetny pomysł na spędzenie razem czasu. Dla dzieci w wieku szkolnym dobrym pomysłem będzie również kupno zestawu do malowania wraz z dobrej jakości kredkami. Malowanie wyzwala w maluchach kreatywność i rozwija pasje. Zamiast kolorowanki, możesz kupić także książeczkę, która jest zbiorem prostych łamigłówek, dostosowanych do poziomu dziecka. To świetny pomysł na pobudzenie u dziecka logicznego myślenia. Na rynku pojawia się także coraz więcej gier planszowych, które angażują całą rodzinę. One także wymagają od dziecka logicznego myślenia, ale również uczą zdrowej rywalizacji. Jeśli nie masz pomysłu co na prezent na dzień dziecka, który możesz kupić jedenastolatkowi, wybierz puzzle. Do wyboru jest bardzo wiele wzorów np. zwierząt, krajobrazów, miast, a jeśli chcesz, sam możesz stworzyć puzzle z wybraną przez Ciebie grafiką np. zdjęciem rodzinnym.

W zależności od zaawansowania możesz kupić puzzle z małą ilością elementów, w przypadku mniejszych dzieci, a dla starszych śmiało możesz wybrać te, które wymagają więcej skupienia, a puzzli jest więcej. Warto rozwijać sportowe pasje dziecka. Aby móc spędzać czas rodzinnie i latem wybierać się na wspólne wyprawy, warto kupić dziecku rower. Popularne są również rolki czy deskorolki, które są dobrym pomysłem na wprowadzenie nieco aktywności fizycznej. 

Dzień dziecka, pomysł na prezent dla dziewczynki

Nieco starsze dziewczynki uwielbiają bawić się w dom czy sklep. Obecnie na rynku znajdziemy wiele ciekawych zestawów, składających się zarówno z większych sprzętów, np. kuchenek, jak i dodatków, np. owoców, talerzy czy garnków. Taki prezent na pewno bardzo spodoba się dziecku, a zabawa pochłonie je na wiele godzin. Dziewczynki kochają również lalki – uwielbiają je przebierać, czy opiekować się nimi. Mamy do wyboru wiele różnych produktów – zarówno lalki, które przypominają noworodki – tu do zestawu możemy dokupić np. wózek czy nosidełko, a wiele z lalek jest także interaktywnych, a także lalki typu Barbie, nieco mniejsze, których możliwości przebierania czy zmiany fryzur są wręcz nieskończone. 

Co na prezent na dzień dziecka dla chłopca?

Dla chłopców również mamy do wyboru wiele ciekawych rzeczy. Dla tych nieco starszych świetnym pomysłem będą ciągniki dla dzieci lub modele do własnoręcznego sklejenia. Mogą to być zarówno modele samolotów czy aut. Takie zajęcie również sprawia, że dziecko rozwija się, a wolny czas spędza kreatywnie. Świetnym pomysłem mogą okazać się także klocki – to gwarantowana dobra zabawa, do której mogą przyłączyć się również rodzice. Młodszym chłopcom do gustu na pewno przypadną modele samochodzików i tory wyścigowe, które gwarantują długie godziny zabawy. 

Prezent na dzień dziecka musi być przemyślany, tak, aby faktycznie cieszył on dziecko. Postaw więc na takie zabawki, które Twoje dziecko lubi. Obecnie wybór jest ogromny, w różnych przedziałach cenowych możemy znaleźć różnego rodzaju zabawki, przeznaczone nawet dla dzieci od pierwszych dni życia.