endomondo.pl

Najlepszy blog w sieci

szafka
Porady

Jak wybrać szafkę pod telewizor?

Urządzając domy i mieszkania, wiele czasu poświęca się na szukanie odpowiednich mebli, które są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Podobny dylemat pojawia się przy zakupie stolika pod telewizor. Współczesny rynek oferuje wiele rozwiązań wartych rozważenia. Stylowe szafki RTV, meble klasyczne czy designerskie? Czy szafki RTV mają odpowiednią szerokość i długość? Pod względem funkcjonalności lepiej byłoby dodać półki czy szuflady? Odpowiedź na te pytani znajdą Państwo w naszym artykule.

Jaka szafka pod tv – zrób analizę

Kiedy kończymy urządzać mieszkanie, często chcemy dobrać meble, które wpisują się w aktualne trendy. To samo dotyczy urządzeń rtv. Dla spójności i harmonii często dopasowujemy biurka i szafki tv do aktualnie posiadanego sprzętu. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że wiele obecnie popularnych urządzeń może w ciągu kilku lat stracić swoją funkcjonalność lub ulec zniszczeniu. Kupując stolik do konkretnego modelu telewizora, zmieniając sprzęt, musisz również zmienić meble. Jak uniknąć tej sytuacji?

Wybierając stolik tv lub półkę do swojego dekodera, poza aspektem wizualnym, zwróć uwagę na funkcjonalność mebla. Najlepiej, aby były jak najbardziej ogólne i pasowały do różnych modeli telewizorów. Dzięki temu meble te posłużą Ci dłużej niż jeden lub kilka sezonów. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie szafki, która przyda się, nawet jeśli zdecydujesz się zawiesić telewizor na ścianie. Takie szafki powinny być wyposażone w szuflady i małe półki, które pozwolą na przechowywanie drobnych przedmiotów, takich jak płyty CD, piloty do telewizora czy inne akcesoria telewizyjne. Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanego modelu, zobacz przykładowe produkty  https://kbfmeble.pl/kategoria-produktu/rodzaje-mebli/szafki-rtv-rodzaje-mebli/.

Jaka szafka pod telewizor? Wymiary

Wysokość szafki to około 50 centymetrów do 60 centymetrów, co pozwala wygodnie oglądać telewizję. Dzięki takiemu rozwiązaniu ekran pozostaje na wysokości oczu, gdy telewizor stoi na meblu. Ważne jest, aby sprzęt nie wystawał poza obrys mebla, ponieważ może to spowodować brak równowagi wizualnej i uszkodzenie sprzętu. Jeśli mebel służy tylko jako „podstawka” pod telewizor, głębokość szafki pod TV wynosi co najmniej od 30 do 40 centymetrów. Jeśli ma być dołączony sprzęt audio lub wideo, głębokość powinna być dostosowana do wielkości sprzętu, który chcemy połączyć z tym meblem.

Szafka pod telewizor – jaka? Wybieramy materiał

Nie ma gorszego wyboru niż meble wykonane ze kiepskiej jakości materiałów. Niestety różnorodność płyt wiórowych, które dominują w sklepie meblowym, nie popełnia przestępstwa dla trwałości i gwarantuje nienaganny wygląd po latach. Jeśli więc nasz portfel jest trochę grubszy, lepiej postawić mdf lub drewno. Dobrym rozwiązaniem jest szafka RTV wykonana ze stylowej płyty akrylowej, która charakteryzuje się stabilnością i odpornością na zarysowania. Stylistyka szafki RTV nie powinna odbiegać od stylu całego wnętrza. Szafka RTV może być w tym samym kolorze co reszta mebli lub w tym samym odcieniu, ale jaśniejszym lub ciemniejszym, np. Revenge. Wybierając szafkę RTV z litego drewna, możesz poszerzyć horyzonty aranżacji, gdyż sam materiał charakteryzuje się ponadczasową elegancją i uniwersalnością, zachowując przy tym doskonałe walory estetyczne. Dodatkowo szafki drewniane pasują do niemal każdego stylu – od skandynawskiego, przez tradycyjne i minimalistyczne, po nowoczesny.

Szafka pod TV w stylu klasycznym

Salon w stylu klasycznym nigdy nie jest nudny. Świetnie sprawdzi się w mieszkaniu nowoczesnych singli, młodych małżeństw, rodzin z dziećmi czy pary seniorów. Elegancki, wygodny i relaksujący. Tu jest wszystko – stylowe fotele z tapicerką w kratkę, ozdobne lampy z abażurami, drewniane szafki RTV. 

Szafka pod TV w stylu skandynawskim

Uniwersalny, elegancki i stylowy mebel, który idealnie wpasuje się w każde wnętrze – nie tylko skandynawskie. Popularność tego stylu aranżacji wnętrz sprawia, że w ofercie producentów znajduje się wiele efektownych mebli inspirowanych skandynawską stylistyką. Ich prostota, prostota i elegancja sprawiają, że łatwo dopasują się do każdego salonu.